To było nasze pierwsze spotkanie Forza Italia, jednak klimat tego wydarzenia sprawił, że chętnie wrócimy…

Viva Italia – Forza Italia

Jako naród lubimy Włochów, uwielbiamy ich kuchnię, chętnie zwiedzamy włoskie miasta. Motoryzacja zaś to wisienka na torcie. Włoska fantazja przybrana w konie mechaniczne. Jeden dzień, w którym zintensyfikowała się miłość do włoskiej kultury i motoryzacji miał miejsce 2 września 2017 roku w niezwykle urokliwym pałacu otoczonym parkiem w Smoszewie.
Włoska muzyka, szyk, elegancja, lody, kawa… O tak, nie trzeba było jechać na Półwysep Apeniński, żeby poczuć klimat dolce vita

Jakie kosmetyki lubią fani włoskiej motoryzacji?

Deszczyk padający od czasu do czasu skutecznie uniemożliwiał prezentacje produktów, niemniej jednak marki Herrenfahrt, MadCow i Wo-Wo cieszyły się dużym powodzeniem. Rękawice z naturalnego włosia, naturalne woski czy perfekcyjne kosmetyki Herrenfahrt to produkty, które wybierali tego dnia nasi Klienci. Do ostatka wyprzedał się zapach Melon Gin Tonic od MadCow Detailing.

Byliśmy, widzieliśmy…

… mnóstwo fantastycznych samochodów! Silna reprezentacja Alfa Romeo, wiele Fiatów, w tym nasze ulubione Abarthy, ciekawy sektor aut spod znaku Lancia, w którym nie zabrakło zadbanych modeli Delta czy Thema. Możliwość oglądania w jednym miejscu
tak różnorodnych aut daje niezapomniane wrażenie.
Wśród najciekawszych aut wymienić należy: Maserati Ghibli, Alfa GT Junior, Ferrari 550 Maranello, Ferrari Dino 246 GT i nieoczywiste, czteroosobowe Lamborghini 400 GT Espada. Feeria kolorów prezentowanych aut była tak intensywna, że rozmyła wszelkie niedostatki pogodowe. Za pogodę organizatorzy niestety nie odpowiadają. Gdyby tak było, jesteśmy pewni, że byłaby perfekcyjna.

Konkursy!

Forza Italia to także konkursy dla uczestników: rajd, konkursy wiedzy o Włoszech i włoskiej motoryzacji. Creme de la creme to jednak konkurs elegancji: Concorso d’Eleganza Palazzo d’Smoszewo👒. Wygrana powędrowała do Fiata 850 coupe sport z 1968r, samochodu przygotowanego do startów w imprezach sportowych, posiadającego homologowaną klatkę i kubełki, wszystko w stanie idealnym. Perełka! Niezmiennie zachwycają historie opowiadane przez uczestników. I ich fantazja! I styl! I szyk!

Za fantastyczny dzień – GRAZIE MILLE!