Forza Italia 2018 – Włochy w centrum Polski

Niewielka wioska niedaleko Wołomina. Gospodarstwa, domy, ulice. Taki swojski, polski obrazek. I nagle, za niezbyt wystawną bramą, inny świat… Forza Italia – dnia 15 września 2018  – przejęła pałac Alexandrium wprowadzając do tego niezwykle urokliwego budynku otoczonego zupełnie już szykownym ogrodem, włoską fantazję, elegancję i oczywiście motoryzację! Przeczytaj i zobacz, co się działo podczas zlotu Forza Italia 2018.

Włoskie samochody

Ilość aut, przekraczająca trzy setki, robiła wrażenie.  Nowoczesne modele Ferrari pięknie kontrastowały z klasycznymi Lanciami czy Fiatami. Nie zabrakło też szczypty humoru pozwalając na udział w zlocie najbardziej unikalnego włoskiego modelu – Alfa Romeo Cayenne S. Co więcej wytrawni poszukiwacze bez trudu mogli wypatrzeć zupełnie włoskie Audi. Z punktu widzenia detailingowego ciekawostką zlotu był Fiat Fiorino po detailingach na Podlasiu. Takie auto na pewno przykuwa uwagę i wywołuje wewnętrzne pytanie pozostające bez odpowiedzi: „O co tu chodzi?” 😉

Jednakże największą, zupełnie na poważnie, perłą spotkania Forza Italia 2018 był Fiat 2300S Vignale „En plein”. Jedyny taki. W świecie!

Autem nagrodzonym przez publiczność została Lancia Beta Montecarlo, podczas gdy główną nagrodę zgarnęła  Alfa Romeo GT 1600 Junior. Z kolei nasze serce skradł Fiat 128 sport szykowany na Historyczny Rajd Monte Carlo. Cóż, zważywszy na wyścigowy charakter samochodu, nie mogliśmy pozostać obojętni na jego wdzięki. Trzymamy kciuki za powodzenie. Z pewnością będziemy śledzić losy autka i jego załogi.

Włoski styl

Organizatorzy zapewnili również inne włoskie akcenty, takie jak muzyka, w tym włoskie szlagiery na żywo, kawa, lody czy antipasti. Wielu uczestników zlotu wybrało w ten dzień niecodzienne ubrania. Z całą pewnością wysoka kultura imprezy pozwala stawiać ją w czołówce wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce.

Całość wydarzenia dopełnił piękny album wydany specjalnie na 10-lecie istnienia Forza Italia. Jest on wspaniałą wizytówką zlotu.

Włoskie posłowie

Ze swojej strony bardzo dziękujemy niezwykle sympatycznym sąsiadom z firm Gtechniq i naviPremium. Wszystkim Odwiedzającym za wspaniałe rozmowy i zakupy – pięknie dziękujemy. Pomimo niesprzyjającej pogody pod naszym namiotem było bardzo pogodnie 🙂 Zresztą mało kto na tym wydarzeniu przejmował się czymś tak nieistotnym jak pogoda.

I na koniec – gratulacje dla organizatorów. Piękna robota, chciałoby się rzec włoska 😉 Ale zostańmy przy pięknej! Do zobaczenia!