Odstąpienie od umowy

Pouczenie o prawie do odstąpienia od umowy

Jeśli zakupiłeś towar w naszym sklepie internetowym jako konsument, przysługuje Ci, zgodnie z art.27. Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Klient będący Konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego może odstąpić od umowy sprzedaży produktu zakupionego w Sklepie Internetowym bez podawania przyczyny w ciągu czternastu dni kalendarzowych od dnia otrzymania zrealizowanego zamówienia (wydania produktu) poprzez złożenie pisemnego oświadczenia (przesłanego na adres Sprzedawcy: Łukasz Haliniak grp ul. Kasztanowa 3, 62-003 Biedrusko) i zwrot produktu w stanie niezmienionym. Odstąpienie od umowy warto poprzedzić zgłoszeniem mailowym na adres: kontakt@lyxigrepublik.com

Odstąpienie od umowy – koszty zwrotu

Konsument ponosi koszty zwrotu, tj.: koszty pakowania, zabezpieczenia i nadania. Jeżeli wartość zamówionych produktów zmniejszyła się, zwrot dla Konsumenta może być proporcjonalnie mniejszy. Przykładem zmniejszenia wartości mogą być: uszkodzone opakowanie lub jego brak, widoczne zużycie produktu, widoczne ślady użytkowania.

Natomiast my, jako Sprzedawca, mamy obowiązek zwrotu wartości zwracanego zamówienia i kosztów dostawy do Konsumenta w terminie czternastu dni. Przy czym, zgodnie z ustawą, Sprzedawca ma prawo zwrócić koszty wysyłki równe najtańszej opcji wysyłki dostępnej w ofercie. Jeśli Konsument zwraca tylko część zamówionych produktów, my oddajemy proporcjonalną część kosztów dostawy. Jeżeli odstąpienie od umowy następuje jeszcze w czasie przetwarzania zamówienia, zawsze zwracamy pełną kwotę zapłaconą przez Konsumenta.

Nie odbieramy niepotwierdzonych przesyłek za pobraniem i nie odpowiadamy za koszty związane z takimi przesyłkami.

Zwrot środków na konto Konsumenta

Prosimy o informowanie, na jaki numer rachunku bankowego mamy dokonać zwrotu należności i upewnienie się, że podane dane są poprawne. Pieniądze za towar prześlemy na podane konto bankowe tak szybko, jak to możliwe, nie później niż 14 dni po odstąpieniu od umowy, pod warunkiem, że zostanie nam dostarczony towar lub dowód jego odesłania.

Podanie błędnych informacji lub niepodanie ich wcale uniemożliwia zwrot pieniędzy.